Obilježavanje Svjetskog dana investicijskih fondova-predavanja 09.05.2016. na Matematičkom odsjeku

Povodom obilježavanja Svjetskog dana investicijskih fondova (19. travnja), Hrvatska gospodarska komora i Udruženje društava za upravljanje investicijskim fondovima HGK drugu godinu za redom organiziraju različita edukativno-informativna događanja u razdoblju od 16. do 22. travnja 2016., a u cilju informiranja i edukacije građana i gospodarstvenika o mogućnostima ulaganja kroz investicijske fondove.

Navedena manifestacija dio je Akcijskog plana unaprjeđenja financijske pismenosti potrošača za 2016. godinu koji se svake godine donosi  temeljem Nacionalnog strateškog okvira financijske pismenosti potrošača za razdoblje od 2015. do 2020. godine (NN 11/15) koji je donijela Vlada Republike Hrvatske u siječnju 2015. godine.

Na predavanju koje će se održati u ponedjeljak, 9. svibnja 2016., od 14,00 do 15,00 sati, u predavaonici A001, prezentirat će se:

• osnovne informacije o investicijskim fondovima u RH i EU,
  • razlozi za ulaganje u investicijske fondove,
  • odnos rizika i prinosa,
  • kako uložiti u investicijski fond,
  • dokumentacija, nadzor i dr.

Predavanje će ispred Udruženja društava za upravljanje investicijskim fondovima HGK održati:

• Iljadica Ozren, Voditelj prodaje, Erste Asset Management d.o.o i
  • Marko Hunjak, Direktor Direkcije upravljanja imovinom, Raiffeisen Invest d.o.o.

Nakon predavanja, uslijedit će diskusija i pitanja studenata i profesora.